Pokrywki korkowe do słoików – growitbox.com

Pokrywki korkowe

Podkategorie

Aktywne filtry

Las działa na Ciebie kojąco? Teraz jego fragment możesz mieć zawsze blisko siebie. Wystarczy, że stworzysz jego miniaturową wersję, którą zamkniesz w szklanym naczyniu. Jeżeli podejdziesz do tego zadania profesjonalnie, ten mały ekosystem będzie działał bez Twojej interwencji. Jednym z podstawowych elementów, których potrzebujesz, są pokrywki korkowe do słoików. Dzięki nim Twoja nowa ozdoba jeszcze lepiej odda piękno środowiska naturalnego.

Efektowny las w miniaturze z pokrywkami korkowymi do słoików

Każdy z nas na swój sposób docenia obecność natury w swoim otoczeniu. Na pewno lubisz spacerować po parku w centrum miasta, a w domowym zaciszu chętnie pielęgnujesz doniczkowe kwiaty. Teraz możesz pójść o krok dalej. Tworzenie swojego prywatnego skrawka leśnego krajobrazu w słoiku to nowy trend, który bardzo szybko się u nas przyjął. Wystarczy, że przygotujesz odpowiednie naczynie oraz pokrywki korkowe do słoików, wybierzesz podłoże i rośliny. Teraz pozostaje tylko prawidłowo ułożyć te składniki w słoiku i gotowe!

Naturalne pokrywki korkowe do słoików

Wieczka zostały wykonane z korka, są zatem w pełni naturalne. Surowiec ten pozyskuje się z dębu korkowego, który bogato porasta tereny Portugalii. To właśnie dlatego ten niewielki kraj z Półwyspu Iberyjskiego został największym eksporterem korka na świecie. Wybierając którąś z dostępnych u nas pokrywek korkowych do słoików, masz pewność, że Twój prywatny kawałek lasu zrobi niesamowite wrażenie na każdym, kto na niego spojrzy.

Walory estetyczne pokrywek korkowych do słoików

O estetycznych walorach korka moglibyśmy rozpisywać się w nieskończoność. Warto podkreślić tu przede wszystkim jego stonowaną barwę. Nie odwraca ona uwagi od tego, co najważniejsze, czyli zawartości naczynia, którego wierzch przykrywa. Na uwagę zasługuje też wspomniany już naturalny aspekt wyglądu korka. Pokrywki korkowe do słoików są tak naprawdę kolejnym z elementów żywego lasu, który został w nim odtworzony. To właśnie dzięki nim całość kompozycji jest estetycznie spójna.