Mech żywy poduszkowy 13-16cm skrzynka

skrz-mech-002

Przedmiotem sprzedaży jest skrzynka żywego mchu poduszkowego.

W skrzynce mieści się około 12-14 sztuk mchu w zależności od wielkości poduszek.

Mech Poduszkowy, mech kępowy, bielistka siwa, Leucobtyum glaucum

181,48 zł

Przedmiotem sprzedaży jest skrzynka żywego mchu poduszkowego.

W skrzynce mieści się około 12-14 sztuk mchu w zależności od wielkości poduszek.

Mech poduszkowy idealny do lasu w słoiku

Jeśli rozważasz założenie własnego mini ogrodu, lasu w słoiku, terrarium z mchem, to nasz produkt jest do tego idealny. Mech zapewnia nie tylko relaksujące dla oczu odcienie zieleni i niesamowicie przyciągające wzrok tekstury, ale jest także niewiarygodnie łatwy w utrzymaniu. Po dokładnym podlaniu, mech wymaga jedynie aby zapewnić mu odpowiednie stanowisko, wówczas będzie rósł przez wiele miesięcy bez podlewania. Jest to możliwe dzięki zamkniętej cyrkulacji wody wewnątrz tego małego „ekosystemu”.

W ofercie naszego sklepu posiadamy ładny, świeży mech o idealnie poduszkowym kształcie, który doskonale pasuje do terrariów, miniaturowych ogrodów, a w szczególności do lasów w słoiku. Nasz mech doskonale się czuje w towarzystwie bluszczy, palm, paproci, fittonii oraz wielu innych roślin.

Należy zapewnić mu dużo wilgoci oraz niezbyt intensywne światło. Mech lubi stanowiska pół cieniste oraz cieniste. W takich warunkach z całą pewnością po kilku tygodniach zacznie rosnąć.

Nasz mech jest uprawiany w specjalnych warunkach, dzięki czemu jest wolny od pestycydów. W przeciwieństwie do mchu pozyskiwanego z lasu w naszych produktach nie ma resztek poszycia leśnego takich jak igły, liście, gałązki, itp. Dzięki specjalnym warunkom uprawy nie ma w nim również żadnych owadów czy robaków, które mogły by żerować na roślinach z którymi będzie sąsiadował.

FAKTY O MCHU PODUSZKOWYM:

Te małe rośliny nie są zwykłymi roślinami; są mszakami, co oznacza, że ​​nie mają regularnych korzeni, kwiatów ani nasion. Składniki odżywcze dostają bezpośrednio przez swoje liście dlatego ważne jest aby zraszać mech co 2-3 dni (w otwartym naczyniu). Mech bardzo dobrze czuje się w terrariach, szklanych słojach tworząc miniaturowy leśny krajobraz w naszych domach.

 

UPRAWIANIE MCHU PODUSZKOWEGO:

Zacznij od pojemnika, takiego jak terrarium, duży słoik lub cokolwiek w czym chcesz uprawiać żywy mech. Umieść kamyki na dnie pojemnika dla lepszej cyrkulacji wody. Na warstwę kamieni dodaj trochę torfu, ziemi lub innego podłoża i zwilż podłoże przy pomocy spryskiwacza.

Teraz umieść swój żywy mech na tak specjalnie przygotowanym podłożu.

Podczas sadzenia należy mocno docisnąć mech do ziemi. Jeżeli torf jest puszysty trzeba go ubić tak by miał zwartą strukturę. W razie konieczności mech można przywiązać do podłoża, bądź do skał za pomocą żyłki wędkarskiej. Po pewnym czasie mech zarośnie żyłkę, która stanie się niewidoczna.

 

PIELĘGNACJA:

Utrzymanie mchu w pomieszczeniach jest bardzo proste. Zraszaj powierzchnię kilka razy w tygodniu, aby nie dopuścić do wysuszenia mchu. Jeżeli będziemy zbyt rzadko go zraszać, mech zrobi się żółty/brązowy i nie będzie się prawidłowo rozwijał. Pielęgnacja mchu to także dostarczanie odpowiedniej ilości światła. Najlepsze miejsce dla mchu to np. parapet okienny o wschodniej wystawie. Najbardziej odpowiednie nasłonecznienie dla mchu to ok dwie godziny porannego słońca, tak by zbyt ostre słońce nie przesuszyło mchu. Jeśli nie masz możliwości aby mech miał takie warunki, to możesz umieścić pojemnik na słońcu na 2-3 godziny w ciągu dnia, jednakże nie powinien być wystawiany na pełne słońce w godzinach południowych (12-15), ponieważ słońce mogłoby przypalić liście Twojego mchu. Po tym czasie należy przenieść mech do jasnego pomieszczenie z dala od bezpośredniego nasłonecznienia.

skrz-mech-002

Opis

Rozmiar
13-16 cm
Gatunek
Leucobryum glaucum
Kolor
Zielony

Specyficzne kody

Zobacz także