• Wyprzedaż!
  • -15%

Terrarium Moss - mech do terrarium

mech-ter-001

Naturalne podłoże z mchu torfowca do terrarium oraz lasów w słoiku

1.64l

30,89 zł
26,26 zł Zniżka 15%

Prezentujemy mech do terrarium – idealny do pojemnika, zamieszkiwanego przez większość gatunków płazów lub gadów, które do prawidłowego rozwoju potrzebują wilgotnego otoczenia.

Mech do terrarium lub lasu w słoiku

Produkt ten, obok najbardziej oczywistego zastosowania w terrariach, doskonale nadaje się również do lasów w słoikach. Stanie się ich największą ozdobą i zadba o utrzymanie odpowiedniego stopnia wilgotności w naczyniu.

Element ekosystemu

Choć mogłoby się wydawać, że mech do terrarium wkłada się przede wszystkim ze względów estetycznych, nie jest to do końca prawdą. Jest on integralną częścią ekosystemu także w naturze. Mchy są niezwykle trwałe. Nie pasożytują na innych roślinach, a wszystkie niezbędne do rozwoju składniki pobierają z powietrza. Lubią miejsca zacienione, gdzie światło słoneczne nie dociera bezpośrednio.

Terrarium moss - po wyjęciu mchu z opakowania należy umieścić je w czystym pojemniku ze świeżą wodą. Następnie mech trzeba ścisnąć zanurzony w wodzie, po chwili puścić mech i pozwolić mu nasiąknąć wodą. Po kilku - kilkunastu minutach należy wyjąć mech z pojemnika i odcisnąć z niego wodę, pozostawiając ok 15-20% wilgotności. Mech można wykorzystać do budowy terrarium dla zwierząt lubiących wilgotne środowisko lub do lasu w słoiku tworząc niesamowite kompozycje.

mech-ter-001

Opis

Waga
1.64 L

Specyficzne kody

Zobacz także